سروده های استاد مرتضا کیوان هاشمی

طبقه بندی موضوعی

۱۴ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

هجران

دوشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۱۱:۰۵ ب.ظ

بیماری چشمان تو

دوشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۱۰:۵۴ ب.ظ

نرگس مست یار

دوشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۰۲:۰۳ ق.ظ

سوتک نالان

دوشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۰۲:۰۲ ق.ظ

کسی نگفت

دوشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۰۱:۵۸ ق.ظ

امید وصل

دوشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۰۱:۵۸ ق.ظ

چتر سیاه

جمعه, ۲۶ تیر ۱۳۹۴، ۰۵:۳۰ ق.ظ

حباب

پنجشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۴، ۰۴:۰۴ ق.ظ
ترس سروده استاد مرتضی کیوان هاشمی است که متاسفانه بعد از فوت بانو سیمین بهبهانی، این شعر در ابعاد وسیعی در فضای مجازی به اسم ایشان منتشر گردید.  و حتی تخلص شعری شاعر که " کیوان" است نیز در شعر همانگونه آورده شده بود و هیچ کس از خودش نمی پرسید اگر این شعر از سیمین بهبهانی است پس تخلص کیوان که در گیومه آمده است دیگر چیست!؟

ترس سروده استاد مرتضی کیوان هاشمی است که ایشان این شعر را در سالهای 90 تا 93 در انجمن ادبی بسیاری خوانده اند.http://s6.picofile.com/file/8196194092/%D8%A7%DB%8C_%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85%DB%8C.jpg


شعر ای صمیمی، از آن دست سروده هایی است که بیشتر از اینکه به نام شاعرش شهرت داشته باشد به نام حمید مصدق و سهراب سپهری مشهور شده است.  با اینکه این سروده در صفحه 135 کتاب ترکه و تبر چاپ شده است اما متاسفانه در فضای مجازی کمتر جایی به نام خود استاد مرتضی کیوان هاشمی درج شده است. حتی سایت کلوب که خود شاعر سالهاست در آن عضو است و بارها این شعر را در آن به اشتراک گذاشته است، باز هم صدها نفر در این سایت این سروده را به نام حمید مصدق گذاشته اند. گویا دست هایی در کار است که آگاهانه و از روی عمد سروده های زیبای ایشان را به نام دیگران در فضای مجازی منتشر کنند. هنوز یادمان نرفته است که غزل ترس ایشان را به نام بانو سیمین بهبهانی در ابعاد بسیار وسیعی در فضای مجازی منتشر کردند. کاش قدری انصاف و وجدان می داشتیم تا ندانسته سروده های یک نفر را سهوا یا عمدا به نام دیگران منتشر نمی کردیم و کاش می دانستیم که آثار هنری یک هنرمند همچون فرزندان او هستند که جدا کردنشان برای صاحب اثر بسیار دشوار است. بیایید قبل از انتشار یک اثر هنری تا مطمن نشده ایم اثر از آن کیست، دست به چنین اقدام نابخردانه ای نزنیم.

دیگر نتوان...

پنجشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۲۳ ق.ظ

کس نیست بگوید...

پنجشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۲۲ ق.ظ

با چوب درخت ها تبر می سازد...

پنجشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۲۲ ق.ظ

رباعی از دفتر ترکه و تبر

پنجشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۱۹ ق.ظ